W pierwszej części pisałam o mechanicznych technikach oczyszczania skóry, a teraz przedstawię Wam metody chemiczne, które moim zdaniem są zdecydowanie bardziej skuteczne w terapii skór zanieczyszczonych.
Profesjonalne chemiczne metody oczyszczania skóry są możliwe, dzięki bogatej ofercie peelingów chemicznych, które są najczęściej określane przez Was jako kwasy. Kraków to miasto, gdzie klientki chętnie korzystają z cennych właściwości tych substancji.
Czym są peelingi chemiczne i jak działają?
Kwasy to cała gama substancji chemicznych, które po nałożeniu na skórę reagują z jej zewnętrznymi warstwami, dzięki czemu dochodzi do jej złuszczania. Peeling chemiczny na zaskórniki w Krakowie, efektownie usuwa wszystkie głębokie zanieczyszczenia. Kwasy wnikają w głębsze warstwy skóry, rozpuszczają stare i zrogowaciałe komórki, które mogą być przyczyną zatkanych porów, które z kolei są powodem powstawania zaskórników. Peelingi chemiczne oczyszczają i obkurczają ujścia gruczołów łojowych oraz regulują wydzielanie łoju. Działanie takiego peelingu zależy od rodzaju substancji, stężenia, czasu aplikacji, pH. Efektem jest zwężenie porów, widoczne wygładzenie skóry i usunięcie zaskórników. Kraków, tutaj zabiegi z wykorzystaniem kwasów są bardzo popularne i stosowane przez cały rok.
Czy peeling chemiczny może być wykonany tylko u osoby, która ma skórę zanieczyszczoną i łojotokową?
Jeśli nie ma żadnych przeciwwskazań to peeling może być wykonany na każdym rodzaju skóry. Zaskórniki, grudki oraz rozszerzone pory to problem nie tylko skór łojotokowych. W Krakowie coraz częściej spotykam się ze skórami suchymi, ale zanieczyszczonymi. Obecnie kosmetolodzy mają do wyboru wiele rodzajów kwasów. Od najlżejszych i takich które można stosować nawet latem do najsilniejszych, po których skóra wymaga kilkunastodniowej rekonwalescencji. Dlatego bardzo istotne jest, aby taki zabieg wykonać u doświadczonego specjalisty. Kraków, to miejsce, gdzie w Farmie Urody na początku przeprowadzamy dokładną analizę skóry i szczegółowy wywiad, a następnie opracowujemy skuteczny plan działania J
Jak wygląda zabieg?
Zabieg rozpoczyna się dokładnym demakijażem. Używa się do tego celu środków, których zadaniem jest przygotowanie skóry już pod działanie peelingu chemicznego. Następnie aplikujemy kwas, który jest formą płynną, rzadszą bądź bardziej gęstą, żelową w zależności od rodzaju peelingu. Na tym etapie może pojawić się dyskomfort w postaci pieczenia skóry. Odczucia są uzależnione od indywidualnych uwarunkowań, a przede wszystkim od rodzaju kwasu. Są peelingi chemiczne, które takich objawów nie dają w ogóle. Po upływie określonego czasu kwas jest zmywany i neutralizowany. Kolejny etap zabiegu jest również ściśle związany z rodzajem skóry oraz rodzajem użytego kwasu. Zwykle zabieg rozszerza się o dodatkową, ukierunkowaną pielęgnację. Najczęściej jest to aplikacja specjalnej ampułki oraz odpowiedniej maski.
W naszym salonie pracujemy głównie na peelingach firmy Medidermy i Peel Mission. Działanie każdego, poszczególnego kwasu i dokładny opis znajdziecie tutaj https://www.farmaurody.com.pl/kosmetyka/pielegnacja-twarzy/peelingi-chemiczne
Czy do tego zabiegu trzeba się odpowiednio przygotować?
Większość zabiegów kwasowych nie wymaga wcześniejszego przygotowania. Kosmetolog po wcześniejszej konsultacji dobierze taki peeling, który będzie odpowiedni dla aktualnej kondycji skóry. Na pewno nie powinno się przed zabiegiem wykonywać żadnych domowych zabiegów złuszczających, oczyszczających i innych, które spowodują podrażnienie skóry.
Jak często powinno się wykonywać peeling chemiczny? Plan zabiegowy dobiera się indywidualnie pod potrzeby danej skóry. Częstotliwość jest głównie uzależniona od rodzaju kwasu oraz stanu skóry. Przy cerach zanieczyszczonych wykonuje się minimum 3 zabiegi w odstępach 2-4 tygodni.
Czy peelingi chemiczne działają na skórę tylko oczyszczająco?
Peeling chemiczny to płyn, który posiada mniejszą bądź większą cząsteczkę i dzięki temu dociera do głębszych warstw skóry, gdzie indukuje przeróżne mechanizmy. Przez to możemy uzyskać różne efekty terapeutyczne. Wszystkie kwasy niezależnie od swoistego działania, posiadają właściwości regeneracyjne i stymulujące. Co to oznacza w praktyce ? To, że jeśli stosujemy np. terapię kwasem, który jest ukierunkowany ściśle do leczenia skór trądzikowych, łojotokowych i zaskórnikowych, to poza skutkiem oczyszczającym, otrzymamy efekt odmładzający, regenerujący i rozświetlający.
Co to są techniki łączone ? Techniki łączone polegają na wykorzystaniu w jednym zabiegu kilku metod zabiegowych. W przypadku skór zanieczyszczonych, bardzo dobre efekty uzyskuje się w połączeniu właśnie opisywanych peelingów chemicznych z technikami mechanicznymi tj. mikrodermabrazja, oksybrazja czy mikronakłuwanie. W Krakowie, w naszym gabinecie często, z powodzeniem stosujemy tą metodę. Techniki łączone pozwalają na skrócenie planu zabiegowego, tzn. na zmniejszenie ilości zabiegów w serii lub mogą być traktowane jako zabiegi pojedyncze.
Jakie są przeciwwskazania?
- przerwana ciągłość naskórka
- ciąża i karmienie piersią
- alergie skórne
- opryszczka aktywna
- choroby autoimmunologiczne typu pęcherzyca i kolagenoza
- leczenie dermatologiczne za pomocą pochodnych witaminą A
- uczulenie na którykolwiek ze składników preparatu
Zastanawiasz się, gdzie wykonać oczyszczanie twarzy? W Krakowie, w Farmie Urody na pewno trafisz w doświadczone ręce. Nasi specjaliści przeprowadzą dokładną analizę skóry i dobiorą zabieg dostosowany do Twoich potrzeb.