W świecie kosmetologii kwas pirogronowy cieszy się narastającym powodzeniem. Jego efektywność w terapiach dla skór problematycznych pozwala uzyskać upragniony zdrowy i piękny wygląd cery. Zabiegi z jego wykorzystaniem są zupełnie bezpieczne i nie powodują nadmiernego wysuszenia skóry- przeciwnie przywraca prawidłowe jej nawilżenie. Jest związkiem chemicznym zaliczanym do alfa ketokwasów, którego źródłem są jabłka, sfermentowane owoce oraz ocet. Wykazuje działanie eksfoliacyjne, sebostatyczne i bakteriostatyczne. Kluczowym atutem tego związku jest to, że ketokwasy w przeciwieństwie do hydroksykwasów rozpuszczają się w tłuszczach, fakt ten pozwala ukierunkować terapie dla maksymalnej skuteczności. Jego działanie porównywalne jest do kwasu TCA, jednakaże bez niedogodności jakie występują po tym peelingu.
Dla kogo skierowany jest zabieg z wykorzystaniem kwasu pirogronowego?
- Skóra łojotokowa
- Trądzik zaskórnikowy, pospolity, różowaty
- Rogowacenie przymieszkowe
- Blizny potrądzikowe
- Melasma i zaburzenia pigmentacji
- Skóra odwodniona i przesuszona
- Umiarkowane fotostarzenie
- Drobne zmarszczki
Idealnym rozwiązaniem Twoich problemów może być właśnie medyczny kwas pirogronowy MediDerma Pyruvic peel LA firmy Sesderma. W jego składzie znajdziemy 25% stężenie kwasu pirogronowego oraz 25% stężenie kwasu mlekowego, który pomaga w utrzymaniu kwaśnego płaszcza skóry. Dodatkowo kwas mlekowy usprawnia funkcję bariery skórnej, dając efekt nawilżenia, a także stymuluje syntezę ceramidów. Idealnie sprawdza się w terapiach skojarzonych z wykorzystaniem retinolu.
Jakie efekty daje terapia z kwasem pirogronowym?
- Normalizuje wydzielanie sebum, działając przeciwzaskórnikowo
- Redukuje łojotok, likwidując błyszczenie skóry
- Działa antybakteryjnie, niwelując zmiany trądzikowe
- Złuszcza i wygładza skórę, poprawiając jej koloryt
- Niweluje blizny i przebarwienia
- Przywraca skórze prawidłowe nawilżenie
Jak wygląda zabieg?
Przed przystąpieniem do zabiegu kosmetolog przeprowadza wywiad, który umożliwi dopasowanie indywidualnej terapii dla potrzeb Twojej skóry. Pierwszym krokiem jest demakijaż, dokładne oczyszczenie i odtłuszczenie skóry. Gdy skóra została odpowiednio przygotowana, aplikowany jest kwas pirogronowy, w zależności od typu skóry nałożone mogą być od 1-3 warstw preparatu. Delikatne zaczerwienienie skóry wskazuje na osiągnięcie pożądanego stopnia penetracji. Złuszczanie po zabiegu przebiega bez efektu wysuszenia, ponieważ kwas pirogronowy hydrolizuje w kwas mlekowy o właściwościach nawilżających, tworząc na skórze film chroniący ją przed odwodnieniem.
Jakie są przeciwwskazania do zabiegu?
- opryszczka, choroby zakaźne skóry
- ciąża i okres laktacji
- leczenie retinoidami
- łuszczyca
- atopowe zapalenie skóry
- alergie na składniki kwasu
Jak często?
Zabiegi wykonujemy w serii około 6 zabiegów w odstępie czasowym co 14 dni.