MEZOTERAPIA IGŁOWA

Zabieg mezoterapii igłowej to wstrzykiwanie do skóry określonych preparatów. Zabieg wykonywany jest za pomocą specjalnego pistoletu lub zwykłej strzykawki z bardzo cienką igłą i poprzedza go znieczulenie. Substancje, które są wstrzykiwane podczas zabiegu dobierane są do potrzeb skóry. Widocznymi efektami mezoterapii są wzmocniona i odżywiona skóra, która jest bardziej nawilżona, jędrna i elastyczna, a także spłycone zmarszczki.

Mezoterapia igłowa twarzy

Jedną z najczęstszych motywacji zabiegów mezoterapii jest szerokopojęte odmładzanie. Jest to zabieg, który w sposób sprawdzony i niezbyt inwazyjny potrafi poprawić jędrność skóry i jej nawilżenie, działając precyzyjnie na wybrany obszar skóry. Poleca się go zarówno osobom, które zauważyły u siebie pierwsze objawy starzenia się skóry, jak i tym, u których proces ten jest już bardziej zaawansowany. Zabiegi wykonywane są miejscowo, np. tylko na okolicę oczu lub kompleksowo, na całą twarz, dekolt, szyję lub dłonie. To jednak właśnie twarz jest obszarem, na którym działanie mezoterapii przynosi najbardziej spektakularne rezultaty. Preparaty dedykowane do zabiegów mezoterapii twarzy, szyi i dekoltu zawierają w swoim składzie przede wszystkim kwas hialuronowy, wsparty indywidualnie dobranymi składnikami takimi jak witaminy A, C, E czy w substancje czynne pochodzące np. z alg i zielonej herbaty. Kwas hialuronowy, będący głównym składnikiem koktajli mezoterapeutycznych jest związkiem naturalnie występującym w naszej skórze, stąd jego doskonała przyswajalność.

Podstawowe działanie kwasu hialuronowego w skórze polega na wiązaniu w niej wody i zatrzymywaniu nawilżenia. Jedna cząsteczka kwasu hialuronowego jest w stanie związać ok. 250 cząsteczek wody. Dodatkowo dostarczane do skóry przy pomocy mezoterapii witaminy nie utleniają się i wykazują wysoką aktywność i działanie antyrodnikowe. Dla pełnej skuteczności, zalecane jest przeprowadzenie serii zabiegów w odstępach kilku tygodni – możliwe jest również łączenie podawanych substancji dla maksymalnego efektu na różne potrzeby skóry. Intensywne działanie przeciwzmarszczkowe harmonijnie łączy się z potrzebą intensywnego nawilżenia czy też rozjaśniania przebarwień, na które odpowiedzią jest właśnie mezoterapia igłowa. Dzięki odpowiedniemu podziałowi substancji aktywnych podawanych podczas zabiegu, możliwa jest także mezoterapia pod oczy – wyraźnie wzmacniająca i odżywiająca delikatny obszar i skórę w tym miejscu. Sucha, odwodniona skóra pod oczami wymaga szczególnej troski. Zabieg w tym obszarze pozwala zredukować również cienie pod oczami – mezoterapia działa na nie z pomocą rozjaśniających właściwości między innymi witaminy C.

Mezoterapia skóry głowy

Mezoterapia skóry głowy to jedna z form zabiegu polegająca na powierzchniowym ostrzykiwaniu skóry głowy dedykowanymi substancjami pobudzającymi wzrost i hamującymi wypadanie włosów. Są to głównie leki przeciwzapalne, witaminy i substancje odżywcze. Mezoterapia skóry głowy zalecana jest przede wszystkim osobom mającym problemy z wypadaniem włosów i łysieniem, niezależnie od płci. Nadmierna i niepożądana utrata włosów w różnym wieku często jest problemem zarówno mężczyzn, jak i kobiet. Panie szybciej rozpoznają u siebie pierwsze oznaki łysienia i wcześniej niż mężczyźni podejmują walkę z tym problemem. Odpowiednio przeprowadzony i ukierunkowany zabieg mezoterapii na skórze głowy, pozwala nie tylko zahamować wypadanie włosów, ale także zagęścić już posiadany stan włosów i poprawić ich linię – na przykład w problematycznym obszarze zakoli.

Mezoterapia igłowa nie tylko na twarz

Poza działaniem na twarz, mezoterapia igłowa aktywnie wpływa także na kondycję skóry dłoni. Coraz częściej coraz większą uwagę poświęcamy pielęgnacji naszych dłoni. Zadbane, miękkie i gładkie, są nie tylko świadectwem kondycji naszej skóry, ale i… wieku. Odpowiednie kosmetyki oraz ochrona przeciwsłoneczna i wykonywanie czynności domowych w rękawiczkach, to tylko podstawowa dbałość o dłonie, która może nie być wystarczająca dla zadowalającego efektu. Skóra na dłoniach ma tendencję aby stawać się szorstka, poszarzała, nie omijają jej także zmarszczki – przez co dłonie często kontrastują z zadbaną skórą twarzy, na której pielęgnację przeznaczamy dużo więcej czasu. Tymczasem dłonie wymagają podobnych, profesjonalnych zabiegów – w tym mezoterapii. Odpowiednio przeprowadzony cykl mezoterapii może nie tylko zapobiec szybkiemu starzeniu się skóry dłoni, ale przede wszystkim cofnąć już istniejący efekt, przywracając im młodość, przyjemną gładkość i bardziej jednolity kolor.

W zabiegach wykorzystujemy koktajle:

Dermaheal – ma działanie przeciwzmarszczkowe: odmładza, zmniejsza zmarszczki, regeneruje i nawilża skórę, a kwas hialuronowy ją nawadnia; przeznaczony do skóry dojrzałej okolic twarzy, szyi, dekoltu.
Dermaheal pod oczy – stosowany w pielęgnacji okolic oczu: redukuje cienie pod oczami i zmarszczki w ich okolicach, rozświetla i rozjaśnia skórę nadając jej świeży wygląd. Koktajl zawiera naturalny kolagen i elastynę, która poprawia elastyczność skóry.
Filorga – koktajl wykorzystywany do nawilżania i rewitalizacji zmęczonej skóry, która po zabiegu jest widocznie wygładzona, zmarszczki są wyrównane, poprawia się gęstość dojrzałej i wiotkiej skóry. Preparat stosowany jest na twarz, szyję, dekolt i wierzch dłoni.
Cytocare – koktajl ten zapewnia nawilżenie i natychmiastowe rozświetlenie skóry i ma właściwości antyoksydacyjne. Zabieg odmładza wrażliwe okolice oczu i okolice ust, rewitalizuje twarz, dekolt i wierzch dłoni, działa zarówno powierzchownie jak i na głębokie warstwy skóry.
Mezoderm ampułki – każdy z koktajli jest bogaty w peptydy, kwas hialuronowy, aminokwasy i witaminy. Wykorzystywane są w zabiegach przeciwstarzeniowych, stymulują odbudowę i regenerację skóry.
Aqualift – widocznym efektem zabiegu jest nawilżona skóra o lepszej kondycji. Zabieg pomaga w regeneracji i liftingu skóry – przeznaczony dla osób ze skórą suchą i wiotką oraz osób z pierwszymi objawami starzenia skóry
Mesolift – zawiera kwas hialuronowy, peptydy, 24 aminokwasy i kompleks witamin. Skóra po zabiegu jest odmłodzona i ujędrniona.

Zaleca się 6-10 zabiegów, powtarzanych co tydzień.