PEELINGI CHEMICZNE

W Farmie Urody najważniejsze jest dla nas zadowolenie naszych klientów, dlatego z niebywałą starannością selekcjonujemy produkty, których używamy w naszych zabiegach. Pracujemy na peelingach firm Sesderma i Peel Mission, których jakość była wielokrotnie potwierdzona.

Peeling to zabieg pielęgnacyjny wykonywany często w domowym zaciszu, jak i w gabinetach kosmetycznych. Polecany jest nie tylko przez kosmetologów, ale również przez dermatologów, gdyż w ten sposób można skutecznie walczyć z trądzikiem. Regularne usuwanie martwego naskórka poprawia wygląd skóry, przyczyniając się do redukcji delikatnych zmarszczek czy przebarwień.

Peelingo twarzy i ciała w domu

Peeling twarzy i ciała usuwa wiele niedoskonałości i odblokowuje gruczoły łojowe. Dzięki temu nie powstają zaskórniki. Czysta i gładka skóra lepiej wchłania kosmetyki nawilżające i zawarte w nich witaminy. W ten sposób szybciej się regeneruje.

Wybierając kosmetyk do usunięcia zrogowaciałego naskórka koniecznie trzeba się upewnić do czego jest przeznaczony. Peeling do twarzy wykazuje łagodniejsze działanie niż peeling do ciała. Cera jest bardziej delikatna i podatna na różnego rodzaju podrażnienia. Wymaga innej pielęgnacji niż reszta ciała, dlatego przed zakupem peelingu chemicznego dobrze jest zapoznać się z treścią etykiety lub skorzystać z porady specjalisty.

Zabiegi wykonywane w domowym zaciszu czasem okazują się niewystarczające w walce z niedoskonałościami skóry. W takiej sytuacji warto skorzystać z usług gabinetów kosmetycznych, które są wyposażone w dobrej jakości kosmetyki oraz fachowy sprzęt. Ponadto wykwalifikowany personel służy pomocą w dobraniu odpowiedniej metody oraz podpowie co możemy poprawić w życiu codziennym, by skóra wyglądała lepiej.

Peeling enzymatyczny vs. peeling kawitacyjny

Peeling enzymatyczny pomaga usunąć martwy naskórek za pomocą preparatów składających się z enzymów roślinnych. Dzięki nim skutecznie usuwa łój i martwe komórki, a także korzystnie wpływa na produkcję keratyny. Skóra staje się jędrna i gładka o jednolitym kolorze. Zabieg jest niezwykle delikatny, jednym przeciwwskazaniem do jego wykonania jest stan zapalny skóry wywołany trądzikiem oraz trądzik pospolity. W tym przypadku eliminacja naskórka mogłaby dodatkowo nasilić dolegliwości związane ze schorzeniem.  Peeling enzymatyczny trwa około 30 minut.

Peeling kawitacyjny oferowany w gabinetach kosmetycznych wykazuje głębsze działanie niż peelingi chemiczne wykorzystywane w domowym zaciszu. Co ważne, jest równie łagodny. Podczas zabiegu wykorzystuje się proces kawitacji. Na zwilżoną skórę oddziałują ultradźwięki, tworząc mikropęcherzyki. W trakcie rozpadu zostają usunięte martwe komórki naskórka. Z zabiegu mogą skorzystać osoby borykające się z trądzikiem pospolitym, różowatym, zaskórnikami czy wągrami. Ponadto rekomenduje się go w przypadku problemów związanych z nadmierną produkcją sebum. W niektórych sytuacjach peeling kawitacyjny może zredukować niewielkie zmarszczki. Długość zabiegu waha się od 30 do 60 minut. Nie można go wykonać u osób:

  • noszących metalowe implanty lub rozrusznik serca,
  • cierpiących na osteoporozę, choroby tarczycy, niewydolność krążenia,
  • chorych na padaczkę,
  • walczących z nowotworem czy też zakażeniem skóry.

Usunięcie martwego naskórka za pomocą tej metody jest niemożliwe u kobiet ciężarnych.

Peeling kawitacyjny może być wykonany jednorazowo lub cyklicznie w zależności od indywidualnych potrzeb. Jedna wizyta pozwoli odświeżyć wygląd skóry. Klienci o skórze problematycznej powinni umówić się na cykl 3-6 zabiegów. W tym wypadku należy zachować regularne odstępy: tydzień, dwa tygodnie lub miesiąc.

Co to jest peeling?

Peeling to zabieg kosmetyczny usuwający zrogowaciały naskórek z twarzy i ciała. W ten sposób skóra staje się czysta i gładka. Eliminacja martwego naskórka przyczynia się do produkcji nowych komórek.

Jak zrobić peeling?

Peeling dobrze jest wykonać 1 lub 2 razy w tygodniu. Odrobinę żelu należy nałożyć na mokre ciało i rozprowadzić delikatnie ręką. Masowanie rozpoczyna się od kostek poprzez łydki, uda, brzuch w kierunku serca.

Peeling kawitacyjny czy mikrodermabrazja?

Peeling kawitacyjny idealnie sprawdza się w przypadku osób o wrażliwej i naczynkowej skórze oraz u tych, którzy zmagają się z trądzikiem. Z kolei mikrodermabarazja w większym stopniu wygładza skórę.

Peeling przed czy po goleniu?

Rekomenduje się, by peeling wykonać go przed goleniem. Zabieg skutecznie usuwa nie tylko martwy naskórek, ale również brud i nadmiar sebum. Golenie staje się łatwiejsze, gdyż usuwane są jedynie włoski.